pondelok 22. novembra 2010

O blogu a blogerkách

Chcela som napísať nejaký dlhší článok a tak ma napadlo že vám napíšem ako som sa dostala k blogovaniu.

Cez leto som brigádovala v Univerzitnej knižnici a bola som na oddelení s časopismi. Keď som ich tak utierala sem tam som aj niečo prelistovala a tak som raz otvorila už si ani nepamätám ktorí časopis to presne bol, ale bol tam článok o celosvetovo známych blogerkách. Jasné o blogovaní som vedela už dávno, ale príliš ma to nelákalo a dokonca som si žiadne blogy ani neprezerala.
No keď som uvidela ten článok a tie skvelé fotky povedala som si že si tie ich blogy pozriem keď tvrdia že sú také dobré. Boli tam tieto štyri blogerky :

http://garancedore.fr/ - francúzska blogerka ktorá ma príliš neoslovila asi preto že som sa v jej blogu nevyznala (hovorte si čo chcete som antitalent :D)

jedna švédska blogerka ktorej meno si už nepametám asi preto že sa mi až tak nepáčila a aj preto že opäť som sa v jej blogu nevyznala :D

http://www.fashiontoast.com/ - túto ktorú asi väčšina poznáte , táto sa mi naozaj páčila ! A hlavne jednoduchý prehľadný blog ! konečne aj pre tých antitalentov :D

a nakoniec http://seaofshoes.typepad.com/ - tak toto dievča ! Proste jej blog ma natoľko očaril že som sa o blogy začala viac zaujímať dalo by sa povedať že vďaka nej som si založila blog aj keď určite nebude taký úspešný a vlastne možno ani úspešný nebude na tom však nezáleží lebo ma to naozaj baví .. zatiaľ :D

No príbeh pokračuje a ja som o niekoľko dní opäť v knižnici objavila ďalší časopis a tiež si nepamätám ktorí to bol ale bol tam článok o slovenských a českých blogerkách !
Hneď som si opísala stránky a doma veselo klikala :)

Pamätám si že tam boli Sandra Leopardová, Teruny a dievča z blogu My fashion square ktorá medzičasom blog zrušila.
Okamžite som si obľúbila Teruny s jej veselými doplnkami a príjemnými článkami. A asi o mesiac na to som si založila blog. Nazačiatku som to flákala a napísala som len pár článkov ktoré sa článkami ani nazvať nedajú. No od novembra sa začínam snažiť a dúfam že mi to vydrží. :)

Na záver by som chcela ešte upozorniť na moje obľúbené blogerky práve teraz :)
Sea of shoes som ostala verná a tak isto aj Teruny ale v poslednom čase som objavila naozaj skvelé blogy práve na slovensku a česku takže tu sú :
Pre niekoho staré známe ale ja som v podstate nováčik keď nepočítam tie mesiace keď som sledovala len Sea of shoes a Teruny.

Na druhý záver chcem poďakovať všetkým čo si príspevky niekedy prečítali a komentovali Veľká Vďaka :)

6 komentárov:

 1. vyššie spomenuté sú takisto aj moje obľúbené :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. juu dekuju moc!*
  a mimochodem, ja na ten clanek o tech ctyrech zahranicnich bloggerkach narazila vcera :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. nemáš za čo ! ja ďakujem za nasledovanie :) veľmi si ma potešila juuj :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. pěkný článek :)
  přeju hodně úspěchů!

  http://jollburrfashion.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 5. prvu modnu bloggerku zo zahranicia co som spoznala bola Tavi a celkom ma to nadchlo asi preto ze ona sama mala vtedy iba 13 :) potom som objavila sea of shoes a vtedy som sa definitivne rozhodla zalozit vlastny blog :) cize asi podobne ako ty...inak ten moj posledny "outfit post" bol foteny v petrzalke pri mojej skole :D
  Simona
  http://thepicnicwithzebra.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť